Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey


73
10 paylaş, 73 points

Her ülkenin, kendi kültürleri, diğer kültürlerin insanlarına karşı garip ve hatta şok edici görünebilecek kendi yasaları, gelenekleri, kuralları ve kendine özgü özellikleri vardır. Örneğin, Hindistan’daki kadınların bir ağaçla evlenebileceğini biliyor muydunuz?
16. Hindistan’daki bazı kadınlar ağaçlarla evlenirler.Bu garip geleneğin sebebi , Vedik astrolojide, Mars’ın güçlü etkisi altındaki insanların mutlu evlilikler için doğmadıklarına inanmasıdır. Bu insanlara manglik deniyor ve mangliklerin birbiriyle karışabileceği eşleştirme sitelerinde bile özel bölümler var. Bir manglik’in diğerinin etkisini nötrleştirebileceğine inanılmaktadır.Ancak, durum manglik kadınlar için daha zordur çünkü Hindistan’daki insanlar, tehlikeli Mars’lı bir karının burcunda etki etmesinin kocasının sağlığını daha da kötüleştirebileceğine inanmaktadır. İşte bu yüzden bu kadınlara ilk önce bir ağacın “evlenmesi”, böylece “Mars’ın laneti” ağacın üzerine geçmesi için talimat verilir. Törenden sonra ağaç kesilir ve yakılır ve kadının bir erkekle evlenmesine izin verilir.Yeterince garip ama manglik erkeklerin herhangi bir ritüelden geçmesine gerek yok. Görünüşe göre, Kızılderililer, yalnızca kocalarının sağlık ve kaderini etkileyebilecek ya da aile içindeki eşin refahı hakkında daha az önemseyen eşlerin olduğuna inanıyorlar.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 1
Endonezya’daki Sundan insanlar bazen yaprak tabak kullanırlar.Aynı gelenek diğer sıcak ülkelerde de görülebilir, ancak Endonezya’nın bazı bölgelerinde bir muz yaprağı aynı anda birkaç kişi için bir tabak görevi görmektedir. Bu türden bir araya getirme , “birlikte yemek” anlamına gelen botram olarak adlandırılır .Tamamen farklı sosyal konumlardan insanlar bir yapraktan yiyebilirler: bir taksi şoförü, bir vali, işsiz bir kişi, bir öğretmen, şehrin belediye başkanı, vs. Bottomun, kökenlerinden bağımsız olarak tüm insanları birleştirdiğine inanılır. Bu yemekte çatal bıçak takımı da kullanılmaz – yemek ellerle yenir.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 2
14. Nepal’de yaşayan bir Kumari tanrıçası kült var ve küçük kızlardan oluşuyor.Nepal’deki insanlar, Hindu tanrıçası Taleju’nun vücutlarının bazen sahip olduğu küçük kızlarda dünyevi bir enkarnasyona sahip olduğuna inanırlar. Arama süreci Kumari (yaşam tanrıçası) Dalay Lama’nın yeni incarnations arama sürecine benziyor. Astrologlar ve keşişler tarafından yapılır – Newari toplumundaki Shakya kastı arasında Kumari’yi ararlar.Ülkede birkaç Kumari var, ama en ünlüsü Katmandu’da yaşayan Kraliyet Kumari. Seçim süreci birkaç katı ritüelden oluşuyor, ardından seçilen kişi, ziyaretçilere, yaşayan tanrıçaların iyi bir sağlık için tüm nimetlerini ve tüm sorunlarına çözüm yolları sunmasını umut eden bir sarayda yerleşiyor.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 3
13. İsrail halkı Sukkot kutlamaları sırasında orada yaşamak için sukkah adı verilen geçici meskenler inşa ediyor.Bahçelerde veya balkonlarda sukkah adı verilen geçici barınaklar inşa etmek gelenekseldir. Bunlar, Sukkot Bayramı kutlamalarının başlangıcından önce Sina Çölü’nün Yahudilerin dolaşımlarının anısına inşa edilmiştir . Bu kutsal bir görev olarak kabul edilir. Kutlama haftası boyunca bir şakada olabildiğince fazla zaman geçirmeliyiz – orada yemek, orada dinlen ve orada dua et. Eğer yaşamak bir seçenek değilse, günde iki kez bir çukura yemek yemek zorunludur.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 4
12. Güney Kore’deki yeni doğan bebeklerin bir yaşında olduğu kabul edilir.Güney Kore’de ve diğer bazı ülkelerde yeni doğan bebekler bir yaş olarak kabul edilir . Buna ek olarak, bir kişinin doğum günlerinde değil de bir yıl daha yaşlandığını (bunun da kutlanmasına rağmen) ancak Ay Yeni Yılı’nın ilk günü olduğuna inanılmaktadır.Öyleyse, eğer bir çocuk Ay takvimi uyarınca 12. ayın 29. gününde doğarsa, Ay’ın Yeni Yılı’nın ilk gününde 2 yaşına geleceği anlamına gelir, aslında, o sadece birkaç gündür.Çağdaş Gregoryen takvimlerin yanı sıra çağın çağdaş ölçümü de Kore’de kullanılıyor. Çeşitli belgeleri doldururken bu verileri kullanırlar ve bu yaş, okula başladıklarında veya yasal olarak evlenmelerine izin verildiğinde tanımlamak için kullanılır.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 5
11. Çin’deki bir apartman dairesinden bir metro geçiyor.Çin’in Chongqing şehrinde görebileceğiniz son derece atipik bir mimari çözüm var – Liziba monoray tren istasyonu bir konut binasının içinde yer alıyor. Trenler 6. kat seviyesinden geçiyor ve hayranlıktan öfkelenmeye kadar çeşitli tepkiler aldı. Bu çözüm Japonya’da da kullanılmış gibi görünüyor . Bina, konut değil, ticari bir ofis binası ve içinden geçen bir metro değil, bir otoyol.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 6
10. Filipinler’deki fast food restoranları büyük bölümler satıyor.Nedeni, Filipinlilerin bol olduğu için değil, ama birçok insanın arkadaşlarıyla birlikte öğle yemeği yemeyi sevmesi nedeniyle. Bu gettocular için özel bir kelime bile var – barkada . Yani, Filipinlerin McDonald’s menüsünde 6 kişilik patates kızartması bir kısmı görürseniz şaşırmayın.Bu arada, büyük aileler için fast food restoranlarının kurulduğu Suudi Arabistan’da da benzer bir durum var. Örneğin, yerel KFC’deki menüde 10-15 kişi için yeterli olacak bir tavuk kanadı sepetini kolayca görebilirsiniz.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 7
9. Pakistan’da bütün bir aile bir motosiklete sığabilir.Bu durum ne güvenli ne de rahattır, ancak Pakistan ve diğer birçok ülkede oldukça sık görülebilir. Bu fotoğraflar genellikle internette güldüler, ama aslında düşünmemiz gereken bir şey. Bazen yoksulluk, insanlara garip ve genellikle tehlikeli şeyler yapmaktan başka seçenek bırakmaz.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 8
8. Mısırlılar tamamen farklı bir trafik kuralları kavramına sahiptir.Mısır’da istediğin şekilde sürebilirsin ve ehliyetinizin iptal edilme olasılığı düşük. Tabii ki bu tür bir sürüş, trafik sıkışıklığı, acil durumlar ve bisiklete binen ya da yürüme yapan taşıtlar için birçok tehlikeyi yaratır. Resmi olarak, Mısır’daki trafik kuralları, tüm dünyadakilerle aynıdır, ancak gerçek şu ki, polisler bu ihlallere çok fazla önem vermemektedir.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 9
7. İtalya’daki insanlar, portakal savaşları düzenler.Her yıl, şubat ayında veya Mart ayı başında, Carnevale d’Ivrea, geleneksel portakal savaşını içeren düzenlenmektedir . İnsanlar birbirlerine kartopu gibi portakal atıyorlar. Neden portakal isteyebilirsin?Bazı tarihçilere göre, bu savaş, lordların despotizmine karşı halk ayaklanmasının sembolüdür. Ama ilk gece hakkını kullanacak olan yerel tiran cetvelinden kendini koruyan Violetta adında bir kız hakkında daha ilginç bir versiyon var . Gardiyanlar Violetta’yı tutuklamaya çalıştılar ama vatandaşlar onu koruculara taş atarak kurtardı. Bugün, portakal bu taşları simgelemektedir.Ve bu geleneğin muhalifleri olmasına rağmen (bu şaşırtıcı değil ki 350 ton portakal, olayın 3 günü içinde boşa harcanıyor), bu sıra dışı festivalin katılımcı sayısı her geçen yıl artıyor.

6. Büyük Britanya sakinlerinin evlerinde her TV seti için ayrı bir TV lisansı almaları gerekmektedir.BBC kamu televizyonudur ve televizyonlar ve bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve hatta oyun konsolları gibi canlı yayınları izleyebileceği diğer cihazlara sahip vatandaşlar tarafından ödenen lisans ücretleri ile finanse edilmektedir .Bu lisans yılda £ 145,50 maliyeti ve sakinleri ya satın almak ya da televizyon izlememe nedenlerini açıklayan yazılı bir uygulama ile reddetmek zorunda. Aksi halde, büyük bir para cezasıyla tokatlanabilirlerdi. Hizmeti reddetmek ve yasadışı bir şekilde TV programlarını izlemek imkansızdır – Uyarı ve kontrol olmaksızın evinize gelecek olan Enforcement Division adlı özel bir servis (yukarıdaki fotoğrafta bulunan bu retro arabayı görebilirsiniz) bulunmaktadır.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 10
5. Almanya’da bir kilise vergisi var.Kirchensteuer – Almanya’daki bazı dini toplulukların cemaatlerine uygulanan bir kilise vergisidir. Roma Katolik kiliseleri, Protestan kiliseleri, özgür Protestanların üniter dinsel toplumu ve Yahudi cemaatleri onlar arasındadır.Verginin büyüklüğü, gelir vergisinin tutarının% 8-9’udur. Örneğin, bir cemaat yılda gelir vergisi olarak 10,000 Euro ödediyse, kiliseye 800 avro ödemek zorunda kalacaklar. Ayrıca, bu vergi temettü ve mülk satışından elde edilen paraya da uygulanabilir.Bir vergi mükellefi kiliseyi terk etme ve vergiyi ödemeyi reddetme hakkına sahiptir, bunun için özel bir bildirimi doldurmaları gerekecektir. Vergiyi ödemeyi reddedenler aforoz edilebilir. Ayrıca, okullar veya hastaneler gibi bazı kilise organizasyonlarında çalışmaktan kara listeye alınabilirler.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 11
4. Avustralya’da insanlar oy vermedikleri için para cezasına çarptırılır.Dünyadaki bazı insanlar bir seçim sonucundan şikayet ederken ve artık sürece katılmayacaklarını beyan ederken, diğerlerinin oy kullanmamalarına izin verilmiyor . Avustralya, insanların seçimlere katılmamak için para cezası istediği ülkelerden biridir. Para cezası fazla değil ama yine de bir ceza. Örneğin, 2010 yılında Tazmanya’daki seçimlerde 6 bin kişi gelmedi ve her biri 26 dolar para cezasına çarptırıldı.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 12
3. Kanada’da, süt şeffaf plastik torbalarda satılmaktadır.Bazı ülkelerin sakinlerini plastik torbalarda süt ile şaşırtmak zordur. Ancak gezegenimizin birçok sakini için bu süt garip görünüyor çünkü genellikle plastik şişelerde veya kartonlarda satılıyor. Kanadalı insanlar gibi bir kavanoz içine yerleştirirseniz, bu ambalajın oldukça rahat olabileceği ortaya çıkıyor.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 13
2. Bolivya’da renkli kıyafetler giymiş bir grup kadın güreşçi var. Onlar cholitas denir.Birkaç basit Bolivya kadınının güreş müsabakalarına katılma fikrini kurma fikri, Titans of the Ring adlı takımın yöneticisi Juan Mamani’ye aitti. Juan, 2001 yılında bilet satışlarının büyük ölçüde düştüğü gerçeğiyle şaşırmıştı. Mamani, yerel gazetesine kendi grubundaki bir açılış hakkında bir reklam koydu ve çok şaşkınlıkla, para yardımı almaya istekli birçok yerel güzellik ortaya çıktı. onların yumrukları.Rahat, sportif kıyafetlerle dövüşen erkek güreşçilerin aksine, bu kadınlar ulusal kıyafetlerinde – gür etekler, parlak bluzlar, ayakkabılar ve melon şapkalar – savaşmak zorundalar. Ayrıca, cholitas arasında profesyonel atlet yok ; Çoğunlukla, evlerine ve diğer sorumluluklarına dikkat ederek ringde mücadeleyi birleştirmek zorundadırlar.
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 14
1. La chancla denilen, Meksika ve diğer İspanyolca konuşan ülkelerdeki annelerin kullandığı özel bir ‘eğitim aracı’ var.Kural olarak, la chancla Latin Amerikalı ve İspanyol annelerin ve anneannelerin yaramaz çocukları ve gençleri disipline ederken kullandıkları bir terlik ya da sandaldır . Günümüzde çoğu Batılı ülke bu çocukları istismar etmek için kullandığını düşünüyor ve haklı çıkarmaya çalışmıyoruz.Ama öyle görünüyor ki, Meksika’daki ve benzer bölgelerdeki farklı bölgelerdeki chancla güçlü bir silah olmaya devam ediyor. Örneğin, yukarıdaki fotoğraftaki yaşlı kadın torununun bir erkek arkadaşı olduğunu ve yaptığı ilk şeyin onun terlikini çıkarmak olduğunu fark etti. Bu arada, bir ‘chancla’ yardımıyla çocukların büyüttüğü bu konuyla ilgili şaka yapmaya devam ediyor ve çocukluklarının travma geçirdiğini düşünmüyorlar.Ülkenizde dünyanın geri kalanını şaşırtacak herhangi bir şey var mı? Lütfen yorumlarda bunları bize bildirin!
Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen 16 Çılgın Şey 15Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

73
10 paylaş, 73 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı