Yaz aylarında çocuk aktiviteleri – Dışarıda eğlenmek için 6 fikir


83
12 paylaş, 83 points

Yaz ayları, çocuklarla ilginç aktiviteler denemek için ideal bir zamandır . Tatiller veya hafta sonları uzun yaz günleri sayesinde küçüklerin çok daha fazla zamanı olur. Sıcak hava ise onları açık havada eğlenmeye davet ediyor. Bu hafta, “yaz aylarında çocuk aktiviteleri” konulu eğlenceli fikirler sunuyoruz.

Yaz aylarında çocuk aktiviteleri – denemek için dış mekan proje fikirlerimiz!

Günümüzde, çocuklar çeşitli cihazların ekranlarının önünde çok zaman harcıyorlar: TV, bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları … Ve ebeveynler şikayet etmeyi kaçırmıyorlar! Ama küçük çocuklara evin dışında nasıl eğlenebileceklerini göstermek için yeterli çabayı gösteriyor muyuz?

çocuklarla yazın yapabileceklerimiz

Yaz aylarında bu çocukların aktivite fikirleri ile, açık hava oyunları ve hobileri hayal etmek için size bazı önerilerde bulunuyoruz. Bu, kızınıza veya oğlunuza bahçenizin çok ilginç bir yer olabileceğini göstermenin en iyi yoludur.

çocuklarla Yaz aktiviteleri: Bahçe

Bu dosyanın içeriği, kendi boya ve meydan okumalarınızı yapmak için öneriler, aynı zamanda kendi uçurtmanızı yapmak için kolay bir fikirdir. Ayrıca eğlenceli bahçe etiketleri yapmayı deneyebilir, hatta kendiniz bir tekne yaratabilirsiniz! Devamı için okumaya devam edin.

Yaz aylarında çocuk aktiviteleri – Dış mekanda DIY boyama

çocuklarla Yaz aktiviteleri: Boyama

Çocuklarınızı bu yaz bir gün boyunca sanatçı olmaya teşvik edin! Yıkanabilir kaldırım boyaları hazırlayın ve muhtemelendolabınızda bulunan malzemelerle hazırlayın.

çocuklarla Yaz aktiviteleri: Boyama

İhtiyacın olan tek şey biraz mısır nişastası, su ve yemek boyası. Çocuklarınız garajda saatlerini ilginç çizimler yapmak için harcayacaklar. Hepsinden iyisi, bu DIY boya tarifi tamamen yıkanabilir. Temizlemek istemiyorsanız, tüm izleri kaldıracak bir sonraki yağmuru bekleyin. İşte bu açık hava boyama için reçete ve onu hazırlamak için talimatlar.

DIY yıkanabilir dış cephe boyası

Bu dış boya tarifi çok basit ve çok ucuz. Tehlikeli içerik içermez, bu yüzden küçük olanları gerçekleştirmeye davet edebilirsiniz. Onları, en sevdikleri renklerin ne olduğunu söylemeye ve onları gıda boyasıyla oluşturmaya davet edin.

çocuklarla Yaz aktiviteleri: Cephe boyaması

Gerekli malzemeler:

 • mısır nişastası
 • su
 • eşleşen gıda boyası
 • bir köpük fırçası

Yaz aylarında çocuklar için fikir aktiviteleri – dış mekanlarda yıkanabilir boyalar yapın

Mısır nişastası ve suyun eşit kısımlarını ölçün. Ne kadar çok kullanırsanız, gün için o kadar fazla boya alacaksınız.

Mısır nişastası ve suyu karıştırın. İlk başta, kombinasyonun karıştırılması biraz zor olacaktır. Karışım topaklanmadan pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırmaya devam edin.

Boya tabanının küçük miktarlarını ayrı kaplara veya bir çörek tepsisine dökün. Hazırladığınız her renk için bir tane planlayın.

Her kapta boya olduğunda, gıda boyasını ekleyin. Gıda boyasının ekleneceği belirli bir miktar yoktur. Daha fazla eklemek isteyip istemediğinize karar vermek için birkaç damla gıda boyası ekledikten sonra iyice karıştırın.

Ve sonra, kendinizi yiyecek boyama kutusunun renk tonlarıyla sınırlandırmayın. Daha da fazla boya rengi oluşturmak için çeşitli karışımları deneyin!

DIY boyayı dışardan temizlemek için

Çocuklar boyamayı bitirdikten sonra, yüzeyi kolayca bir hortumla temizleyin. Zor yerler için biraz sabun ve suyla fırçalayın.

Gıda renklendirmesinin beton yüzeylerde temizlenmesi çok kolaydır. Bahçe yolunuz temiz veya gözenekli taştan yapılmışsa, hızlı bir test yapmak akıllıca olacaktır. Bu şekilde, boyanın leke bırakmayacağından emin olursunuz. Bu boya koyu kağıt, karton ve reklam panoları için de uygundur.

Yaz aylarında Çocuk aktiviteleri – DIY tebeşir yapma

çocuklarla Yaz aktiviteleri: tepeşir yapma

Bu yaz aylarında çocukların etkinlikleri için başka bir harika fikir. Ve hepsinden önemlisi, dışarıda eğlenmek için harika bir yol bulacaklar!

Dondurma yemek yerine, tebeşir şeklindeki buz yapmayı öneriyoruz. Bu kaldırım tebeşirleri aileleriyle birlikte parti yapmak veya vakit geçirmek için mükemmeldir. Bunları bir sanat eseri çizmek veya örneğin seksek gibi çocukluğunuzdan esinlenerek dış mekan oyunu yapmak için kullanabilirsiniz.

Bu yapılması kolay zorlukların avantajlarından biri, çocukların onları daha kolay tutmasını sağlayan çubuklara sahip olmalarıdır. Ve sonra, tebeşirler oluşturmak çok eğlenceli!

çocuklarla Yaz aktiviteleri: tepeşir yapımı

Her buz rengi farklı bir kapta yapılacaktır. Her renk için aynı ölçümler kullanılacaktır. 1/3 bardak soğuk suyla başlayın. Birkaç damla gıda boyası ekleyin ve karıştırın. Yiyecek boyamaları ne kadar fazlaysa tebeşir pigmenti o kadar güçlü olur. Önceki tarife gelince, saygı duyulması gereken hiçbir önlem yoktur. Deneyin ve pastel veya parlak renkler yaratırken eğlenin!

Karışınıza 2/3 fincan Paris sıvası ekleyin ve renkli suyu hafifçe karıştırın.

Karışımı kurumaya bırakmadan önce, her rengi silikon kalıplardan birine dökün. Kullandığınız buz midyelerine bağlı olarak, karışımınızı dökmeden önce çubukları yerleştirebilirsiniz. Veya durum böyle değilse, çubukları dökdükten sonra ıslak karışıma kaydırın.

Tebeşir kalıbın içinde en az bir saat dinlensin. Silikon bir kalıp kullanılması önerilmektedir. Bu tür bir kalıpla, tebeşir kolayca çıkarılmalıdır. Buna karşılık, plastik kalıplar alçı karışımına yapışır.

Kullanmadan önce tebeşirün tamamen kurumasını bekleyin (yaklaşık 3-4 saat). Bu nedenle DIY’nizi bir gün önce, çocuklarınızın da yardımıyla yapmasını öneriyoruz. Bu şekilde, kuruması için yeterli zamanları olacaktır.

Yaz aylarında ailenizle eğlenmek için harika bir fikir. Bu fikri, bir partideki çocukların etkinlikleri için de kullanabilirsiniz. Sadece bir gün önce tebeşirleri yapın ve konuklarınızın parti günlerinde onlarla oynamalarını sağlayın!

Yaz aylarında çocuk aktiviteleri – uçurtma yapmak

çocuklarla Yaz aktiviteleri: uçurtma yapma

Uçurtma yapmak, yaz ayları için başka bir ideal çocuk aktivite fikridir. Kasabada, kırsal kesimde ama aynı zamanda deniz kenarında da tadını çıkarabilirsiniz Kısacası, her durum için uygun olan küçükler için bir çeşit DIY eğlencesidir.

DIY uçurtma ile oynamak için çocuklar hava akışını gözlemlemeyi öğrenmelidir. Ve bu onları çalıştırır! Kısacası, çok eğlenceli olmasının yanı sıra, çocuklar için bu fikir aktiviteleri kızınıza veya oğlunuza da yeni şeyler öğretecektir. Küçük çocuğunuzun okul yılı boyunca edinme şansının bulunmadığını bilin!

çocuklarla Yaz aktiviteleri: uçurtma yapma

Gerekli malzemeler:

 • tehta çubuklar
 • karton kağıt
 • ip
 • bant.

Uçurtma yapmak eğlenceli ve kolay bir aktivitedir. Düşündüğünüzün aksine, bu yaratıcı eğlence türü özel bir bilgi gerektirmez. Birkaç çubuk toplamak ve biraz kalın karton kağıdı kesmek yeterli olacaktır. Ardından, gruptan ve küçük bir diziden ayrılmak gerekir. Ve şimdi, uçurtman hazır!

Yaz aylarında çocuk etkinlikleri – sebze bahçesi için etiket yapmak

çocuklarla Yaz aktiviteleri: bahçe işleri

Açık alanda veya terasınızda bir mutfak bahçeniz var mı? Daha sağlıklı beslenmek için sebze ve taze otlar yetiştiriyor musunuz? Neden çocuklarınıza küçük yaşta bahçeciliğin faydalarını öğretmiyorsunuz?

Bunun için güzel bir çocuk aktiviteleri fikri bahçe için etiket üretimidir. Etiket yapmanın birçok farklı yolu vardır. Ancak tercih ettiklerimiz doğal veya geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımına odaklanmıştır. Örneğin, tahta çubukları kullanabilirsiniz.

çocuklarla Yaz aktiviteleri: bahçe işleri

Gereken sopa sayısını toplayarak başlayın. Veya beklemek istemiyorsanız, bir nalburdan bir düzine satın alabilirsiniz.

Ardından, bahçenizdeki bitki ve sebzelerin isimlerine kendinizi uygulayın. Kızınıza veya oğlunuza bahçenizdeki farklı bitkileri tanımayı öğreten bir çocuk aktivitesidir. Ve kısa sürede sahipseniz, her bir bitkinin yararları hakkında biraz konuşma fırsatı yakalayın.

çocuklarla Yaz aktiviteleri: bahçe işleri

Yaz aylarında çocuk aktiviteleri – çakıl taşları ile bahçe süsleyin

çocuklarla Yaz aktiviteleri: Çakıl taşı süslemesi

Yaratıcı çocuk etkinlikleri için yazın güzel günlerinin tadını çıkarmak için daha fazla fikre mi ihtiyacınız var? Çakıl taşı süslemesini dene! Bu, bahçenizdeki hazineler için küçüklerin merakını uyandırmanın mükemmel bir yoludur. Ve aynı zamanda yeteneklerini göstermeleri için onlara ilham vermenin bir yolu!

Bu aktivite için çakıl taşı ve boya veya keçelere ihtiyacınız olacak. Çocuklarla çakıl toplayarak başlayın. Bahçenizde, bir parkta veya deniz kenarında yapabilirsiniz.

çocuklarla Yaz aktiviteleri: Çakıl taşı süslemesi

Daha az ya da çok düz bir yüzeye sahip, kendilerini dekorasyona ödünç veren çakıl taşları bulmaya çalışın. Farklı şekil ve boyutlarda çakıl kullanmaktan çekinmeyin. Çocuklara onları yorumlamak için orijinal yollar bulma konusunda ilham vermenin bir yolu!

Çakıl koleksiyonunuz hazır olduğunda, eğlenceli bölüme gidin: dekorasyon. Kızınıza veya oğlunuza yüzeylerinde nasıl çizileceğini göstermek için zaman ayırın. Hayvanlar, emojiler veya manzaralar yapın … bu size kalmış!

çocuklarla Yaz aktiviteleri: Çakıl taşı süslemesi

Yaz aylarında çocuk etkinlikleri – balmumu ile mini-botlar yapma

çocuklarla Yaz aktiviteleri: balmumu ile mini-botlar yapma

Çocukların tekne tasarlamayı ve inşa etmeyi sevdiğini biliyor muydunuz? Yaz klasiğindeki çocuk aktiviteleri için hala geçerli olan bir fikirdir.

Özellikle bu fikir hakkında sevdiğimiz şey, elde etmenin çok basit olmasıdır. Kendin yap gemilerin yapımı kolaydır. Ve hemen hemen her türlü malzemeden yaratılabilirler. Örneğin, origami kağıttan botlar, mantarlar veya plastik yapabilirsiniz

Bu projede, başka bir seçenek sunuyoruz: balmumu tekneleri. Bu konuda gerçekten sevdiğimiz şey balmumu geri kazanımı ile yapılabilmesi. Bunu, çocukların sevdiği Babybel peynirlerinin ambalajında ​​bulabilirsiniz. Ve sonra, hazır olduklarında, tekneler çocuklar tarafından bir su çeşmesinin ya da havuzunuzun yakınındaki oyunları tazelemek için kullanılabilir. Yaz ayları için daha iyi olan ne?

çocuklarla Yaz aktiviteleri: balmumu ile mini-botlar yapma

Gerekli malzemeler

 • Babybel peyniri paketleme balmumu
 • Teknenin direği için bir kürdan
 • tekne yelken için bir kağıt üçgen
 • küçük teknenizde gezinmek için su (bir tencere, bir çeşme, bir yüzme havuzu …)

Yaz aylarında çocuk aktiviteleri – balmumu tekneleri nasıl yapılır

Balmumu suya dayanıklı bir malzemedir. Bu nedenle mini bir tekne yapmak için idealdir. Ve muhtemelen sizin de bildiğiniz gibi, kullanımı çok kolaydır.

Birkaç bebek peyniri paketleyici toplayarak başlayın. Bunlar ince bir balmumu tabakasında yapılır. Bu nedenle, çeşitli nesnelere dönüştürmek gerçekten çok kolaydır. Bunun için, onları biraz ısıtmak yeterli olacaktır. Sıcak havalarda, çok uzun sürmez. Çocuklarınız onları birkaç kez ellerinde tutabilir, bu yeterli olacaktır.

çocuklarla Yaz aktiviteleri: balmumu ile mini-botlar yapma

O zaman çocukların teknelerin tabanlarını şekillendirmelerine yardımcı olun. Ardından teknenin direğini doğaçlama kâğıt yelkenle süsleyin. Perdeyi çizimlerle veya kişiselleştirilmiş bir mesajla bile dekore edebilirsiniz. Ardından kürdan, balmumu teknesinin tabanına, delmememeye özen gösterin (teknenin içindeki suyun akmasını önlemek için). Tekneyi kullanmadan önce balmumu sertleşsin.

Örneğimizde, küçük balmumu teknelerini sığ bir kapta yelken açmayı seçtik. Ancak, havuz veya çeşme gibi başka bir havuz türü de seçebilirsiniz. Bu tekneler tüm bu su havzası çeşitleri için mükemmeldir.

Küçük teknelerinizi gölde mi yoksa göle mi açmak istiyorsunuz? Bu durumda, örneğin kayığın direğine bağlayarak küçük bir ip eklemeyi unutmayın. Bu numara, su kenarından çok uzaklaşırlarsa, botları kurtarmanıza izin verecektir!

KaynakBeğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

83
12 paylaş, 83 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı