Yeni Bir Çalışmaya Göre, Kedi Sahipleri Daha Zeki


65
9 paylaş, 65 points

İstatistiklere göre, ailelerin yaklaşık  % 68’i evcil bir hayvana sahip. % 36,5’inin köpeği,% 30,4’ünün ise bir kedisi vardır. Köpeklerin insanın en iyi arkadaşı olarak konumlarını korudukları görülüyor, ancak bir kedinin sahibi olmanın sahipleri hakkında çok ilginç gerçekleri gösterebileceği ortaya çıkıyor.

Bright Side , evcil hayvan sahipleri (özellikle kediler) hakkındaki en son araştırmaya dikkatlice baktı ve beklenmedik şekilde ilginç sonuçlarını sizinle paylaşmaya can atıyor.

Evcil hayvanlarımız yaşam tarzımızın bir yansımasıdır.

kedi sahipleri daha zeki

Kedilerin insanların stresini azaltmalarına, zorlukların üstesinden gelmelerine ve kayıplarla başa çıkmalarına yardımcı olmalarındaki kabiliyetlerinin yanı sıra , kabarık bir dost arkadaşı olması genel olarak karakteriniz ve kişiliğiniz hakkında çok şey söyler .

Şaşırtıcı bir şekilde, insanlar yaşam tarzlarını tamamlayan ve alışkanlıklarına uyan evcil hayvanları tercih etme eğilimindedir . Ve 3 büyük üniversiteden (Florida Üniversitesi, Carroll Üniversitesi ve Marquette Üniversitesi) yapılan son bir araştırma nedenini açıklıyor.

Araştırma tabanlı.

kedi sahipleri daha zeki

Austin Texas Üniversitesi’nden Samuel D. Gosling öncelikle hayvanları ile köpek sahipleri karşılaştırmak için bir fikir yürüttü  O  insanlar ve onların en iyi arkadaşları arasında bazı ortak özellikleri ana hatlarıyla başardı ama kedi insanlar onun listesinde yoktu.

Daha sonra, Andrea D. Guastello ve Stephen J. Guastello ile birlikte Carroll College’de Doçent olan Denise D. Guastello , köpek ve kedi insanlarının kişiliklerini karşılaştıran büyük ve benzersiz bir çalışma yaptı . Ana fikir, insan kişilikleri ile hayvan türleri için tercihleri ​​arasındaki ilişkiyi anlamaktı.

Köpek ve kedi insanlar arasındaki farklar

kedi sahipleri daha zeki

Psikologlar tarafından 16 psikolojik faktörün değerlendirildiği araştırmada yaklaşık 600 lisans öğrencisi görev almıştır. Bu faktörler akıl yürütme, sıcaklık, duygusal istikrar, canlılık, baskınlık vb.

Katılımcılar verdi yanıtlara göre, çalışma gösterdi ki bir köpeği olan öğrencilerin dışa dönük olduğu süre bir kedi sahibi olanlar daha duyarlı ve yaratıcı idi .

Araştırmacıların kedi sahiplerinde gördükleri başka bir özellik daha var – hassasiyetlerine rağmen, bu insanlar her zaman çıkarlarına ve bakış açılarına ayak uydurabiliyorlar .

Her şey istihbaratla ilgili.

kedi sahipleri daha zeki

Belki de tespit edilen en ilginç özellik istihbarattır. Bu makale , kedilerin akıl yürütme (yani genel zeka) konusunda köpek insanlarından daha yüksek puan aldığını açıklamaktadır . Sürpriz!!!

Aşk anahtardır.

kedi sahipleri daha zeki

Sonuçta, ister kedi ister bir köpek, ister bir balık, ister evcil hayvanınızla en önemlisi olan bağlantıdır . Butüylü hayvanlar açık fikirli bir kişi olup olmadığınızı her zaman yanınızdadır.

Köpeğin ya da kedin var mı? Bu çalışmanın sonuçlarını onaylayabilir misiniz? Sizden yorumlarda duymaktan mutluluk duyarız!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

65
9 paylaş, 65 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı