Yeni Evlilerin Bilmesi Gereken Şeyler


50
8 shares, 50 points

Birçoğumuz, bir evliliğe adım atarken sonsuz mutluluk umuduyla doludur. Çok saf, genç ve iyimseriz ve sevginin her zaman bir yolunu bulacağından eminiz. Ancak evlilik sürmesi için çaba sarfediyoruz ve hiç kimse önünüzdeki oldukça zor yoldan ya da büyümeleri gereken durumlardan gerçekten bahsetmiyor. Bu yüzden bazen yaşam deneyimlerini paylaşmaya hazır olan birini dinlemek faydalı olabilir  .

Bir çiftin terapisti Winifred Reilly, 40 yıllık evliliği boyunca kocasıyla birlikte öğrenmesi gereken birçok şey hakkında konuşuyor. Ve Nestfun okuyucularımızın önemli sonuçlarından bazılarını görmeleri gerektiğine inanıyor.

Yeni Evlilerin Bilmesi Gereken Şeyler
© Evlilikten bahsetmek / WordPress  
 • Evliliğinizin kölelik değil bir ortaklık olduğunu daima aklınızda tutmalısınız . İstediğini elde etmek harika, ama eşin bütün isteklerini ve hayallerini gerçekleştirmesi gerekmiyor. Ve ikiniz de bunu kabul etmeli ve çalışmasını sağlayacak bir yol bulmalısınız.
 • Yaşamınızda meydana gelen tüm zorlukların sorumluluğunu almak önemlidir  . Elbette, bununla baş etmenin çok daha kolay bir yolu var – sadece eşinizi suçlayın. Fakat bu ilişkiniz için sağlıklı değil.
 • İkiniz de farklısınız ve bu gerçek aşağıdaki olası seçeneklere yol açıyor. Hayatınızı heyecanlandırabilir ve büyü yapabilir ya da ikinizi de delirtebilir. Ve bu seçimi yapabilecek tek kişi sensin. Eğer yeterince esnek ve açık fikirli iseniz evliliğinizi heyecan verici bir yolculuğa dönüştürebilir.
 • “Bir şey yapmak istemiyorsa, neden yapmalıyım?” Sözlerini unutun. Çünkü bu, diğer kişiyi beklerken sonsuza dek sıkışıp kalmanın gerçek bir yoludur. Eğer yeterince önemsiyorsan, bir adım at. Eşiniz yeterince önemserse, daha sonra takip edecekler.
Yeni Evlilerin Bilmesi Gereken Şeyler
© × / Pexels  
 • Çatışmalarınıza büyüme fırsatı olarak bakın, çünkü gerçekte neye ihtiyacınız olduğunu ve güçlü ve zayıf yönlerinizi söyleyebilirler. Gerçekten kirli bulaşık için kavga ettiğini ya da geç kaldığını düşünmüyorsun, değil mi? Çünkü savaşın yardıma, ilgiye ve desteğe ihtiyaç duyduğunuz, ancak bunun için nasıl sorulacağını bilmediğiniz gerçeğiyle ilgili olması daha olası.
 • Yoğun bir görüşme yaparken eşinizin görüşünü isteyin. “Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” Sorusu, soruyu serinletmenize ve duruma başka bir açıdan bakmanıza yardımcı olabilir. Eşiniz de daha iyi hissedecektir, çünkü bu onların görüşlerini de umursadığınız anlamına gelir.
 • Ancak onların düşüncelerini sorduğunuzda, sadece bunu yapmak uğruna yapmayın. Söyleyeceklerini dinlemelisin . Yalnızca kendi düşüncelerinize odaklanırsanız kaç tane önemli şeyi özlediğinizi görmek sizi şaşırtabilir.
 • Zaferin tadının çok tatmin edici olduğunu söylemeye gerek yok. Fakat uzun sürmeyecek ve sonunda kaybettiğiniz şeylerle uğraşmanız gerekecek. Kimin hatalı olduğunu kanıtlamaya çalışmak yerine, paylaşacağınız bazı mutlu anlar olabilir.
Yeni Evlilerin Bilmesi Gereken Şeyler
 • Bağışlama, öğrenmeniz için çok önemli bir şeydir. Affedilmesi gereken hiçbir şey olmadığını asla düşünme. İkiniz de yanlışlar okyanusu yapacaksınız. Ve bir gün orada olabileceğinizi hatırlarsanız, onlarla baş etmek daha kolay olacaktır.
 • Winifred’in paylaştığı diğer bir şey de , tamamen öznel olan bir çok kelimenin olduğu. Örneğin, “temiz, bitmiş ve yeterince” aralarında. Aynı listeye “hazır, bitmiş, yorgun” da ekleyebileceğimizi düşünüyoruz.
 • Her ortağın her durumda ilişkiye eşit bir katkı yapması gerektiğine inanıyorsanız, bunu yeniden düşünmenin zamanı geldi. Bazen bir kişinin fazladan mil kullanması veya başka şeylere daha fazla dikkat etmesi normaldir. Yine, sorumluluk alın ve eşinizin tüm beklentilerinizi karşılamasını beklemeyin.
 • Bazen çok meşgul olduğunuzu farkedersiniz. Ama asla merhaba ve hoşçakal öpücüğü almayı unutma. Bir hassasiyet anı, kıvılcımı canlı tutmaya yardımcı olacaktır
Yeni Evlilerin Bilmesi Gereken Şeyler
© Eduardo Dutra / Pexels  
 • İnsanlar etraflarında olup bitenlere dikkat etmeyi severler. Ve başkalarının hayatları daha parlak ve bulutsuz görünebilir. Ancak çim her zaman diğer tarafta daha yeşil değildir, tüm çiftlerin zorlukların üstesinden gelmesi gerekir ve bu ikinizde de yanlış bir şeyler olduğu anlamına gelmez. Sorunlar büyümenizi ve daha da yakınlaşmanıza yardımcı olur.
 • Bazen aşk yerine nefret hissedebilirsiniz. Bu normal. Tuhaf sonuçlara ya da eylemlere acele etmeyin. Bu, ilişkinize bir göz atmak ve neyin yanlış gittiğini ve sizi bu kadar rahatsız eden şeyleri anlamak için iyi bir zamandır.
 • Her zaman bir seçenek olduğunu unutmayın . Bir adım atmak veya aynı pozisyonda kalmak korkutucu olabilir, ancak kendiniz için ne istediğine karar vermek zorunda olan sizsiniz.
 • Asla başka biriyle aynı veya farklı konular hakkında tartışmayacağınızı düşünmeyin. Muhtemelen asla senin gibi birini bulamazsın. Er ya da geç yüzleşmek zorunda kalacağınız konusunda her zaman bir farklılık olacaktır.
Yeni Evlilerin Bilmesi Gereken Şeyler
© Depositphotos.com  
 • Ne kadar süredir evli olduğunuz veya birlikte kaç tane şey yaşadığınız önemli değil. Bazen kendinizi ikinize de bir şey ifade etmeyen aptal ve aptalca argümanlarla bulursunuz . Kimin çöpü dışarı çıkaracağına karar vermek ölmek için bir tepe değildir.
 • Hayatımız bir göz açıp kapayıncaya kadar geçecek. Ertesi günü hatırlamayacağınız şeylere ne kadar az zaman harcarsanız, günleriniz o kadar mutlu ve dolu olacaktır.

Bu kadından hangi tavsiyeye katılıyorsunuz? Yeni evli olarak bir masada oturduğunuzu düşünün. Eşinizle ve kendinizle neler paylaşmak istersiniz?Like it? Share with your friends!

50
8 shares, 50 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir