Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası


72
109 shares, 72 points

Ofiste, bir alışveriş merkezinde veya çocuğunuzla birlikte bir yürüyüşte, yorgunluk en yetersiz anlarda sürünebilir. Bazen yorgunluk  stres ve egzersiz eksikliğinden kaynaklanır ve bazen yetersiz beslenme ve çalışma ortamı nedeniyle yorgun hissedebiliriz. Fakat nerede olursanız olun ve ne yaparsanız yapın, 10 bardak kahve ya da 10 saat uyku olmadan enerjinizi artırmanın bir yolu var.

Burada,  Nestfun olarak, yorgunlukla savaşmanıza ve pillerinizi şarj etmenize yardımcı olmak için bu enerji artırıcı püf noktalarını seçtik.

20 dakika “kestirin.

Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası
© DanielHillSKW / Reddit  

Uyku araştırmacıları , 20 dakika boyunca uyandıktan sonra sizi uyanık ve üretken hissetmenizi sağlayacak bir şekerleme zamanı için doğru zaman olduğuna inanmaktadır . Geceleri daha derin ve daha uzun bir uyku, vücudunuza ve zihninize tam bir restorasyon sağlarken, gün boyunca 20 dakikalık bir kestirmek işinize devam etmeniz için size daha fazla enerji verecektir . İşte güç kaynağınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair birkaç ipucu :

  • Kestirmek, rahatsız etmeden serin ve karanlık bir yerde olsun;
  • Işıktan kurtulmak için bir uyku maskesi kullanın;
  • Öğle yemeğinden sonra bir veya 2 saat kestirmek;
  • Kalktıktan sonra yüzünüze kısa bir yürüyüşle veya bir su sıçramasıyla kendinizi yenileyin.

Dümdüz oturun.

Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Araştırmalar, dik pozisyonda oturmanın kanımızdaki oksijen seviyesini artırarak yorgunluğumuzla savaşmamıza yardımcı olduğunu  göstermiştir . Diğer çalışmalar düz eğiliminde oturup insanlar daha iyi bir ruh hali ve bir yığılmış duruş oturup olanlara oranla deneyimini daha az olumsuz duygular içinde olmayı açıklıyor. Ayrıca kan dolaşımını iyileştirmek ve enerjiyi artırmak için masanızda hafifçe bir miktar ışık da yapabilirsiniz.

İyi bir gülüşe sahip ol.

Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası
© HBO  

Gülmenin sağlık açısından birçok faydası var ve sizi daha enerjik ve uyanık kılmak onlardan biri. Güldüğümüzde, kalbimizi ve kaslarımızı uyaran ve kanımızdaki endorfin seviyesini yükselten oksijen bakımından zengin havada nefes alıyoruz . Sonuç olarak, kahkahalar bize gerçek bir enerji dalgalanması verir. Böylece, bir dahaki sefere enerjinizin azaldığını hissediyor ve iş ya da ev işlerine devam edemezsiniz, komik bir şeyler izlemek ya da okumak ve mola vermek için mola verin.

Tarçın kokla

Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası

Tarçın kokusunun insan beyni üzerinde inanılmaz bir etkisi var. Bu  beyin aktivitesi ve daha hızlı düşünmek ve daha üretken yapar hafıza kaybı ve sinir gerginliği, savaşır. Diğer kokular  size daha uyanık limon ve portakal esansiyel yağları, ama dikkatli olun: uçucu yağlar tahriş ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve dikkatle ele alınmalıdır.

Güneş ışığını içeri al.

Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası
© Depositphotos.com  

Kendimizi karanlık yerlerde bulduğumuzda sık sık yorgun ve başımızı döndüğünü hissederiz. Karanlık bazı şeyleri az serotonin üretmek için vücudu tetikler  , bizi uykulu hissettiren önemli bir nörotransmitter. Perdeleri açın ve güneş ışığının içeri girmesine izin verin veya açık havada yürüyüşe çıkın. Temiz havada nefes alın, güneş ışınlarının tadını çıkarın ve muhtemelen daha mutlu ve daha enerjik hissedeceksiniz.

Yorgunluk için Kendin enerji içeceği yap…

Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası

İnternette bulabileceğiniz enerji içecekleri için pek çok doğal DIY tarifleri var ve en kolay olanlardan biri sadece 4 bileşeni içeriyor : limon, zencefil, bal ve su . Burada gerekenler  yapmak  enerji rezervlerini yakıt ikmali için:

  • 1 çorba kaşığı zencefil suyu, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çorba kaşığı bal karıştırın;
  • 1 bardak berrak su ekleyin ve yavaşça karıştırın;
  • İçkinizin gerçekten soğuk olmasını istiyorsanız, biraz buz küpü ekleyin.

… ya da sadece bir bardak su.

Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası
© Depositphotos.com  

Doktorlara göre, dehidrasyon, yorgunluk ve halsizlik için ana nedenlerden biridir . Dehidratasyon Diğer belirtileri şunlardır baş ağrısı, baş dönmesi, ve ruh hali. Birçoğumuz gerekli günlük sıvı miktarını almıyoruz ve genellikle çok susadığımızda bir bardak suya ulaşıyoruz. Bu yüzden bir dahaki sefere uykulu ve sersem gibi hissederseniz, bir bardak su içiniz ve ne olacağını görün.

En sevdiğin şarkıyı dinle

Tıpkı bir antrenman veya yürüyüş gibi, şarkı söylemek beyninizi uyandırır ve kan akışını arttırır . Sizi neşelendiren hoş bir melodi yakalarsanız, kendinizi daha da canlandırır ve daha fazlasını elde etmenizi sağlar. Ayrıca, şarkı olan  iyi bir doğal anti-depresan ve günlük sorunları, not tarafından not Aklını inebilirsiniz.

Yorgunsanız: Stres giderici ayak masajını deneyin.

Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası
© Shutterstock.com   © Shutterstock.com   © Shutterstock.com  

Stres, günün sonunda tükenmiş hissetmemizin nedenlerinden biridir. İyi bir stres giderici ayak masajı, yorgun vücudunuzda harikalar yaratabilir. Ayaklarımızda 7.000 sinir uçlarını, 19 farklı kasları, 107 bağ ve 26 kemikleri ve ayaklarımızın belirli alanlarına uygulanan doğru basınç ağrısı, stres ve yorgunluğu azaltabilir.

Ayak masajı genellikle şunlardır nazik ve sağlam tek bir ovuşturma ve basınç noktalarını basarak parmaklarınla veya eklemleri ile birkaç saniye için. Ayrıntılı talimatlar için sertifikalı masaj terapistleri tarafından bu veya benzeri videoları izleyin .

Biraz badem çiğneyin.

Yorgun hissettiğinizde sizi canlandıracak 10 püf noktası

Badem, gün ortasında enerji veren bir atıştırmalık için mükemmel bir seçimdir. Badem, elemanları, riboflavin ve L-karnitin içeren bağlı için  artan beyin aktivitesi . Aynı zamanda magnezyum, manganez, bakır ve genel vücut sağlığını iyileştiren ve öğle yemeği sonrası hafıza azalması ile mücadele eden diğer vitamin ve mineraller bakımından da zengindirler .

Size bahsettiğimiz bu enerji artırıcı püf noktaları birçok insanda oldukça etkili olduklarını kanıtladı. Bununla birlikte, birkaç gün üst üste yorgunluk duyuyorsanız ve hiçbir şey yardımcı olmuyorsa, yorgunluğa yol açan altta yatan durumu dışlamak için doktorunuzla bir randevu ayarlamak daha iyidir.

Bir dahaki sefere kendinizi yorgun hissettiğinizde bu ipuçlarından herhangi birini dener misiniz? Enerji seviyenizi artırmak için kendi numaralarınız var mı?Like it? Share with your friends!

72
109 shares, 72 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
12
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir