Yürüyüş Yapmanın Gerçek Faydaları


52
5 paylaş, 52 points

Bilim’e göre yürüyüş, tüm kronik hastalıkların riskini azaltmaya yardımcı olur ve birçok doktor tarafından ‘mucize ilaç’ olarak kabul edilir. Sağlığınız için en iyi egzersiz biçimini yürür kılan şey, kalbinizde ve eklemleriniz üzerinde kolaylaşacağı ve dolayısıyla genel sağlığınız üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olduğu gerçeğidir. Yorucu egzersiz vücudunuzda daha büyük ve daha hızlı etkilere sahip olabilir, ancak eklemlerinize ve kemiklerinize de zarar verebilir.
1. Yürüyüş kan basıncını düzenler.Kore’de yapılan bir çalışma ile gerçekleşen Seul de günlük olarak yürüyen tansiyon riskini azalttığını tespit etti. Bu 40 dakikada yürümeyi seçenler, tansiyonlarında 5 puanlık bir düşüşle karşılaşırken, 4 ayrı 10 dakikalık yürüyüşe çıkmayı seçenler 3 puanlık bir düşüş gördü. Araştırmayı yürüten doktorlar, herkesin istedikleri sonuçları almak için onlara uygun seçenekleri seçmesinin önemli olduğunu söylüyor.
Yürüyüş Yapmanın Gerçek Faydaları 1
2. Yürüyüş kadınlarda meme kanseri riskini azaltır.Amerikan Kanser Derneği, tüm yetişkinlerin haftada 150 dakika veya 75 dakika yoğun egzersiz almasını önermektedir. Daha spesifik olarak araştırmacılar, haftada 7 saat süren yürüyüşün, menopoz sonrası meme kanseri riskini % 14 oranında azalttığını bulmuşlardır . Haftada 7 saatten fazla ve daha hızlı bir şekilde yürümeyi tercih eden kadınlar meme kanseri tanısı koymada% 25 daha az şansa sahipti . Çalışma, fiziksel aktivite ile özellikle yürüme ve göğüs kanserini uzak tutma arasında güçlü bir bağlantı olduğunu güçlü bir şekilde ortaya koymaktadır.
Yürüyüş Yapmanın Gerçek Faydaları 2
3. Yürüyüş, diyabet riskini azaltır.2012 yılında yayınlanan bir çalışma günde 2,000-7,500 adım yürüme ile tip 2 diyabetin tedavisinde veya önlenmesinde etkili olabileceğini göstermektedir . Ayrıca, çalışma, uzun saatler arasında oturmak ve küçük yürüyüşler yapmak veya vücutlarına uyan bir kaç egzersiz yapmak için insanlara molalar önermektedir. Diğer bir deyişle, yürüyüş, tip 2 diyabetin neden olduğu kan şekeri seviyelerini azaltır.
Yürüyüş Yapmanın Gerçek Faydaları 3
4. Yürüyüş, D vitamini üretmeye yardımcı olur.Batı Ontario Üniversitesi’ndeki bilim adamları, 30 yıllık bir çalışma yürüttükten sonra, D vitamininin kırılgan kemikler, kırıklar ve yürüme güçlüğü ile son derece bağlantılı olduğu sonucuna vardı. Yeterli D vitamini almanın etkili bir yolu, güneş hala dışarıdayken günde 15-30 dakika yürümektir. Bu sayede kansere, multipl skleroz ve diyabetlere karşı güçlü bir kalkan yaratırsınız.
Yürüyüş Yapmanın Gerçek Faydaları 4
5. Yürüyüş, yaratıcılığı artırır.Stanford Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından yürütülen bir çalışma , bir kişinin yaratıcılığının , yürüyüşe çıktıktan sonra kısa bir süre sonra yükseldiğini buldu. Birçok insan , yürürken en iyi fikirlerini ortaya koyduğunu söyledi. Mark Zuckerberg ve geç Steve Jobs bile yürüyüşe çıkarken iş arkadaşları ile toplantılar yaptı.
Yürüyüş Yapmanın Gerçek Faydaları 5
6. Yürüyüş bağışıklık sistemini güçlendirir.Kuzey Carolina’daki Appalachian State Üniversitesi’nden araştırmacılar, günlük olarak 30-45 dakikalık yürüme mesafesinin, vücudunuzu soğuk algınlığından korumak için en iyi yol olduğunu keşfettiler . Egzersiz tamamlandıktan sonra bağışıklık güçlendiricilerinin seviyeleri birkaç saat boyunca yüksek oluyor. Bu etki, insan sağlığının zamanla ve tekrarlamasında koruyucu olduğunu kanıtlamaktadır.
Yürüyüş Yapmanın Gerçek Faydaları 6
7. Yürüyüş, şeker isteklerini frenleyebilir.Bir çalışmada Exeter Üniversitesi tarafından yürütülen ve dergi yayımlandı İştah kısa yürüyüşler sizin çikolata frenlemek olabileceğini gösterdi istek ve hatta stresli durumlar sırasında tatlı isteğini azaltır. Aslında, çalışma, egzersiz türü ne olursa olsun, fiziksel aktivitenin tatlı istekleri yönetmeye yardımcı olabileceğini ve ilginç olan şey, stresin daha fazla miktarda çikolata veya diğer şekerlemelerin tüketilmesinde rol oynamamaya başladığını gösterdi.
Yürüyüş Yapmanın Gerçek Faydaları 7
8. Yürüyüş, yaşlanma sürecini yavaşlatır.Elde edilen bulgular , en uzun soluklu klinik deney yürüyüş ve yaşlanma arasındaki bağlantıyı yürüme genellikle yaşlanma takip eder hareketlilik kaybını önlemek için en etkili yollardan biri olduğunu gösterdi. Ayrıca, Ontario’daki McMaster Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, bu uygulamanın sadece cildi sıkı tuttuğunu değil, aynı zamanda yaşlanma sürecini de tersine çevirdiğini buldular . En yararlı olduğu kanıtlanan egzersiz türleri, ikisi de demansı önlemede yardımcı oldukları için yürüyüş ve Tai-Chai idi.Yürüyüş, sağlığınızı ve zihninizi asla hayal etmediğiniz şekillerde artırabilecek sağlıklı ve keyifli bir hobidir. Sadece bir gün içinde mucizelerin gerçekleşmesini bekleyemezsiniz, ancak faydalarının hayatınızın ilerleyen dönemlerinde ortaya çıkacağından emin olmalısınız. Günlük olarak yürürseniz hayatınızı daha iyi hale getirdiyseniz, yorum bölümünde bize bildirin.
Yürüyüş Yapmanın Gerçek Faydaları 8Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

52
5 paylaş, 52 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı