Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası

Hepimiz gözlük takan insanların zeki olduğunu basmakalıp duyduk. Edinburgh Üniversitesi'nden yapılan bir araştırmaya göre , bunun bir gerçeği olabilir. Bilime göre, bir insanın vücudunun özellikleri ne kadar akıllı olduklarını etkileyebilecek birçok yol vardır. Bazıları diğerlerinden daha şaşırtıcı. Gözlük takan ve akıllı olan insanlar hakkında haklı olabilirdik ama diyelim ki diğer birçok klişe tamamen kapalı.


57
7 paylaş, 57 points

1. Uzun boylu olmak

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 4

Uzun boylu insanlar genellikle kısa insanlardan daha akıllıdır. Bir teoriye göre, uzun boylu olmak insanlara statü kazandırmaya yardımcı oluyor, bu yüzden tarihsel olarak daha uzun boylu insanların bilgiye daha fazla erişebilmelerini sağlayacak liderlik için daha fazla fırsatı vardı. Daha sonra boylarını ve durumlarını çocuklarına geçirirlerdi. Uzun boylu insanlar daha iyi işlere sahip olma eğilimindedir , bu sayede yüksekliğini devralacak ve döngüsü devam ettirecek çocukları daha iyi eğitebilirler.

2. Büyük göğüsler

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 5

Bir araştırmaya göre  , daha büyük memeli kadınlar daha yüksek zekaya sahip olma eğilimindedir. Sadece daha büyük memeli kadınlar değil, aynı zamanda en zeki kadınlar gibi görünmekle kalmamış, aynı zamanda ortalama memeli kadınların da küçük memeli kadınlardan daha akıllı oldukları görülmüştür.

3. mavi gözler

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 6

Mavi gözler yüksek bir zekayı sergileyebilir. Birçok ünlü brainiacın Stephen Hawking ve Marie Curie gibi mavi gözleri var. Kahverengi gözlerden daha az pigmente sahip olan ışık mavi gözlerde kahverengi gözlerden daha fazla nüfuz eder. Ancak, bu aynı zamanda gözlerin ışığa karşı daha hassas olmalarına da neden olabilir.

4. Büyük bir kafa

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 7

Beynin büyüklüğünün zekaya ne kadar katkıda bulunduğunun tartışılması olsa da, büyük bir kafaya sahip olmak sizi daha akıllı hale getirebilir, ancak düşündüğünüz nedenlerden ötürü değil. Beyin içindeki düşük nöron yoğunluğu , beyninizin verimli çalışmasına yardımcı olabilir.

5. Geniş bir alın

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 8

Çince yüz okuma uygulamasına göre  , geniş bir alına sahip olmak zeka ve beceri işaretidir. Genel olarak, görevleri daha önce bitirebileceklerine ve genellikle kendilerine açıklanan şeylere ihtiyaç duymadıklarına inanılmaktadır.

6. Kulak simetrisi eksikliği

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 9

Bir çalışma, daha az simetrik olan insanların, bir kulak memesi veya parmağı ikizinden daha uzun olankişiler gibi , daha iyi liderler yaptığını ve kendi çıkarlarını önleyebildiklerini buldu. İnsanların bu olağandışı vücut kısımlarına verdikleri tepkilerin stabilite geliştirmelerine neden olma olasılığı vardır.

7. İnce, gülümseyen dudaklar

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 10

Erkekler sık ​​sık dudaklarını balsam veya makyajla göstermeyebilirler ancak yine de bir açıklamada bulunabilirler. Bilim adamları ince, gülümseyen dudakların bir erkeğin daha zeki görünmesine yardımcı olabileceğine inanmaktadır . Üzgün ​​dudaklar, erkeklerin zekâdan daha az olduklarının bir işareti olarak alındı. Bunun ne kadar özdeşleştirici olduğu açık olmasa da, insanlar bu özelliği bilinçsizce zamanla tanımak için büyüdüler.

8. Bir sivri çene

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 11

İnsanlar bir insanın çenesinin ne kadar zeki olduğunu belirlemek için nasıl göründüğünü tanımak için de büyüdü . Daha küçük, sivri bir çene bir erkeğin zeki olduğunu gösterir. Büyük bir çene bir erkeğin zeki olduğundan daha az olduğunu gösterir.

9. Vücut kılları

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 12

Daha kalın vücut kıllarına sahip erkeklerde daha yüksek IQ değerleri bulundu . Hairier erkeklerin daha iyi öğrenciler olduğu bulundu. Amerikan tıp öğrencilerini içeren bir araştırma, ülkedeki erkek stajyer doktorların yaklaşık yarısının oldukça kıllı olduğunu iddia etti

10. Bir Roma burnu

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 13

“ Nazoloji ” adı verilen 19. yüzyıl sahte bir bilim adamı , bir kişinin burnunun şekli ile ahlaki karakteri arasında bir bağlantı olduğunu iddia etti. Bir Roma burnu veya aquiline burnu bir kişinin karar vermekte iyi olduğunu belirtti. Düz bir burun, bir kişinin güzel sanatlara sevgisini ileri olduğu görüldü. Geniş burun deliklerine sahip bir burun, bilişsel ve ciddi bir zihin gösterir.

11. Küçük işaret parmakları

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 14

Parmak uzunluğu SAT skorlarını önceden belirleyebilir. Bir çalışmada , işaret parmağı daha küçük olan erkek çocukların matematikten daha iyi olduğu ve işaret parmağı daha küçük olan ve yüzük parmaklarının daha küçük olduğu da daha akıllı olduğu ortaya kondu.

12. Solak olmak

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 15

Solak insanlar ortalamada  daha hızlı bir şekilde bilgi işlemelerine yardımcı olan daha büyük bir korpus kallosuma sahiptir. Ayrıca daha iyi gelişmiş bir sağ beyin yarım küreye sahip olma eğilimindedirler.

13. Ortalama ağırlık

Zekanızı Açığa Vuran 13 Vücut Parçası 16

Bununla birlikte, ağırlık başka bir şekilde bir fark yaratabilir. Bir çalışma , fazla kilolu erkek ve kadınların, ihtiyaç duyulan alanlarda, olduğundan daha az gri ve beyaz beyin sorununa sahip olduğunu iddia etti.

Zekayı gösterebilecek herhangi bir özellik biliyor musunuz? Buna ek olarak, zeka ile ilişkilendirdiğiniz özellikler var mı?Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

57
7 paylaş, 57 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
12
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
3
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı