Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural


54
6 paylaş, 54 points

“Yapana kadar sahte yap” derler. Bu slogan, ister kendine güven, pozitif bir zihniyet yaratma, ister farklı beceriler edinme gibi, hayatımızdaki pek çok farklı şeye uygulanabilir. Yaşam tarzınıza da uygulanabilir.
10. Daha az konuşun, daha fazlasını dinleyin.Bu kural, bir arkadaşınızla konuşmadığınız halde bile önemlidir. İnsanların ihtiyaçlarını dinlemek de iş dünyasında önemli bir noktadır. Steve Jobs bir zamanlar “Akıllı insanları işe almak ve sonra ne yapmaları gerektiğini anlatmak akıllıca işe almaz, bu yüzden ne yapmamız gerektiğini bize söyleyebilmemiz için mantıklı değildir.” Dedi . İnsanlar her zaman neye benzediklerini ve neyi sevmediklerini söyleyecekler. değiştirmek isterler. Hepimiz iletişimin anahtar olduğunu biliyoruz ve dinleme bunun bir parçası.
Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural 1
9. Ofisten çıkın.Müşterilerinizle konuşmak veya müşterilerle ve uzmanlarla toplantı yapmak gibi günlük görevlerinizi ofis dışında tutmaya çalışın. Bu bakış açınızı değiştirmek, bilginizi ve ağınızı genişletmek için harika yollar. Sen masa başında oturarak her şeyi öğrenemez , ama emin zaman zaman onu bırakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural 2
8. Arkadaşlarınızı akıllıca seçin.Zor olabilir, ama başarılı olmak istiyorsan, sahip olduğun  arkadaşlıklarını yeniden değerlendirmelisin . Yakından gelen insanlardan çok şey alırız, bu yüzden kendinize en iyi kendiniz olmanıza yardımcı olup olmadığınızı veya sizi aşağı sürüklediklerini sorun. Amacınız varlıklı olmaksa, size yardımcı olabilecek insanlarla arkadaşlık yapmaya başlayın.
Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural 3
7. Ne zaman duracağını bilin.Kendinizi sınıra zorlamak, gece geç saatlere kadar çalışmak ya da evinize çalışmak zengin insanların yaptığı bir şey değil. Daha iyi biliyorlar. İşinizi evinizden ve kişisel hayatınızdan ayırmak çok önemlidir. Eğer bitmek tükenmiş, verimsiz ya da yanmış olmak istemiyorsanız , işten çıkın .
Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural 4
6. Asla öğrenmeyi bırakma.Yaşadığımız dünya her zaman değişir. Yeni ürünler, yenilikler ve teknoloji neredeyse her gün ortaya çıkıyor. Ve eğer bir şeyin üstünde kalmak ve başarılı olmak istiyorsanız , devam eden her şey hakkında kendinizi sürekli olarak eğitmeniz gerekir  . Kitaplar, dersler, videolar ve podcast’ler güncel kalmanıza yardımcı olabilir.
Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural 5
5. Bir pasif gelir kaynağınız olsun.Zengin insanlar, bütün paralarını, tasarımcıların, pahalı aletlerin, mücevherlerin veya birçok insanın düşündüğü gibi araçlara harcamazlar. Paralarını boşa harcamıyorlar, paralarını onlar için yapıyorlar. Bir yan işletmeye, yatırımlara, temettülere veya gayrimenkullere dayalı bir gelir , zenginler arasında ortak bir ek para kaynağı olabilir  . Yüksek getiri tasarruf hesabında paranız olsa bile, hemen katılımınız olmadan daha zengin olabilirsiniz.
Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural 6
4. Zaman ayırın.Sosyal medyada dolaşırken ya da sevimli hayvanların videolarını izlerken ne kadar zaman harcadığınızı hiç düşündünüz mü? Bir ekranın önünde geçirdiğiniz zamanı kısaltmaya çalışın ve gelecekte kişisel gelişiminiz, sağlığınız, gönüllülüğünüz veya ağınız olsun, gelecekte size minnettar olacağınız bir şey yapmak için kullanın .
Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural 7
3. Her gün okuyun.Tom Corley’in Zengin Alışkanlıkları: Zengin Bireylerin Günlük Başarı Alışkanlıkları adlı kitabında anlattığı araştırmasına göre  , zengin insanlar televizyonda okumayı seçiyorlar. Aslında, varlıklı insanların% 88 okuma için en az 30 dakika bir gün . Kendi kendini geliştirme literatüründen haberlere kadar her şey, bilginizi artırmanıza yardımcı olabilir, bu da sizi daha açık fikirli kılacak ve işinize yardımcı olacaktır.
Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural 8
2. Önce kendinizi iyi bakın.Vücudunuza ve zihninize iyi bakmak ve her gün ona zaman ayırmak çok önemlidir. Ağırlıkları kaldırmak ya da tenis oynamak, sevdiklerinizle vakit geçirmek ya da yalnız kalmak, banyo yapmak ya da meditasyon yapmak; Kendini harika hissettiren şeyi yap, şarj eder ve rahatlatır. Düzenli sağlık kontrolü-up ve besleyici bir diyet ile birlikte bunun tamamı edebilir yardımcı size  yanmasını önlemek .
Zengin İnsanların Takip Ettiği 10 Kural 9
1. Günlük planlama yapınTelefonunuzda bir defter veya uygulama olup olmadığı önemli değil. Yapılacaklar listelerini, kısa vadeli ve uzun vadeli hedefleri ve hatta hayalleri yazın. Günlük düşünceleriniz ve gününüzün tüm iniş çıkışları gibi olan her şeyi yazın. Kafanızı temizleyin, böylece daha büyük düşünceler ve fikirler için daha fazla alana sahip olursunuz ve önemli bir şeyi unutma .Bu ipuçlarından herhangi birini hayatında kullanıyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

54
6 paylaş, 54 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı