Gerçekten Zihinsel Olarak Güçlü Olduğunu Gösteren 9 İşaret


78
10 paylaş, 78 points

Bilim adamları zihinsel olarak güçlü olmanın zekadan daha yüksek bir başarı göstergesi olduğuna inanıyor ve bu işaretlere bir baktıktan sonra nedenini anlayacaksınız. Duygularınız ve gücünüzün üzerinde kontrol sahibi olmak, yapacağınız hemen hemen her şeyi başarabilen güçlü bir birey olmaktır. Bunların sizinle bir ilgisi olup olmadığını bilmek ister misiniz? Oku ve kendin kontrol et!

Nestfun , zihinsel olarak güçlü bir kişinin arkasındaki özellikleri destekleyen bazı araştırmalar yaptı.

1. Kontrolünüz dışındaki konular hakkında endişelenmeyin.

Gerçekten Zihinsel Olarak Güçlü Olduğunu Gösteren 9 İşaret

Sloganınız “Düzeltebilirseniz endişelenmeyin; Düzeltemezseniz endişelenmeyin. ”Klinik Psikolog Amy Morin , güçlü düşünen biriyseniz, genellikle kontrol edemediğiniz konulardan endişe duymadığınızı açıklar . Bazı insanlar her şeyi yönettiğinde kendilerini güvende hissedebilirler, ancak bazı meseleler elimizde değildir. Onları kontrol etmeye çalışmak sadece strese ve enerji kaybına neden olur. Bu gücü, gerçekten başarabileceğiniz, geliştirebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz bir şey için korumak daha iyidir.

2. Size gelen sorunları kabul edip yüzleşiyorsunuz.

Gerçekten Zihinsel Olarak Güçlü Olduğunu Gösteren 9 İşaret

Hayat zor ve sen bunu biliyorsun. Sadece bu değil, aynı zamanda başarısızlığın, hastalığın ve üzüntünün de size yol açacağını kabul ediyorsunuz. Ama bunun yerine talihsiz bir durum söz konusu geri tepme ve hayattaki hedeflerine ulaşmada kaçınmaya seçmenin, çalışmalar sen karar olduğunu göstermektedir  senin için sıkıntı her anı kullanma avantajı ondan öğrenerek . Bu yüksek duygusal zekanızdan, zihinsel olarak güçlü insanların sahip olduğu ve geliştirdiği, olumsuz duygularla başa çıkmanıza izin veren bir hediyedir .

3. Pişman olmadan “hayır” diyebilirsiniz.

Gerçekten Zihinsel Olarak Güçlü Olduğunu Gösteren 9 İşaret

Patronunuz size hafta sonu boyunca çalışıp çalışamayacağınızı sorsa, hayır demekte sorun yaşamayacaksınız. Bu sınıfa gitmeyi ya da eşinizle olan ilişkinizi geliştirmeyi tercih edersiniz. Hedeflerinize, sorumluluklarınıza ve değerlerinize bağlı kaldınız ve başka şeylerin yoluna girmesine izin vermeyin. Gerektiğinde “hayır” derken rahat olmanızın nedeni budur . Amaçlarınızı, sorumluluklarınızı ve değerlerinizi onurlandırmanızı sağlayacak öz kontrolü ve saygı duymanın bir yoludur . Aksine, bu demek istediğin anlamına gelmez. Zorbalara, zaman geçiricilere veya sizi veya sevdiklerinizi tehlikeye sokan davranışlara katlanmayacağınızı gösterir.

4. Sabırlısınız ve bir saniyede hayallerin gerçekleşmediğini biliyorsunuz.

View this post on Instagram

I went into labor in April- during final exam period. I immediately requested an epidural so that my contractions wouldn’t interfere with my Family Law grade. And, with tears in my eyes, I finished it. This “biting the bullet” experience is quite quintessential of my time at Harvard. To say that my last year of law school, with a newborn, and as a single mom was a challenge would be an understatement. Some days I was so mentally and emotionally fatigued that I did not leave my bed. I struggled with reliable childcare. It was not atypical to see me rushing through Wasserstein to the Dean of Students’ office with Evelyn in her carriage, asking DOS can they keep her for a few until class was over. If not, she’d just have to come with me to class. Evie attended classes often. So I’m going to be honest with you guys.. I didnt think I could do it. I did not think that, at 24 years old, as a single mom, I would be able to get through one of the most intellectually rigorous and challenging positions of my life. It was hard. It hurt. Instagram can make peoples’ lives seem seamless, but this journey has been heartwrenching. However, I am happy to say that I DID do it. Today, Evelyn in my arms, with tears streaming down my face, I accepted my Juris Doctor from Harvard Law School. At first, I was the anomaly of my [marginalized] community. Then, as a single mother, I became a statistic. Next, I pray that- for the sake of my baby, I will be an example. Evelyn- they said that because of you I wouldn’t be able to do this. Just know that I did this BECAUSE OF YOU. Thank you for giving me the strength and courage to be invincible. Let’s keep beating all their odds, baby.

A post shared by Briana Williams, Esq. (@lovexbriana) on

Araştırmalar , güçlü düşünen insanların, her durumu en iyi şekilde değerlendirmek için koşulları iyice düşünmelerini ve analiz etmelerini sağlayan, sadece tepki göstermediklerini göstermektedir. Bu nedenle diğer insanlara, kendinize ve özellikle hedeflerinize karşı sabırlı olma eğilimindesiniz. Sen anlamaya olduğunu o zaman ve hayallerinizi gerçekleştirmek için çaba gerektirir . Aslında, daha ileri çalışmalar sizin gibi insanların daha başarılı olma eğiliminde olduğunu göstermektedir 

5. Gerekli sınırları belirlersiniz.

Gerçekten Zihinsel Olarak Güçlü Olduğunu Gösteren 9 İşaret

Sınırları belirlemek, sağlıklı bir şekilde güç vermenin ve gelişmenin bir yoludur . Onları belirlemenin nedeni bu. Araştırmalar , bedeninizi ve zihninizi kontrol altına almaktan hoşlandığınızı kanıtlar, çünkü bu sizi veya başkalarının arzularının kölesi değil kendi efendinize dönüştürür. Örneğin, kötü alışkanlıklarınızı kontrol edersiniz, olumsuz insanları reddedersiniz ve yorgun olsanız bile spor salonuna gidersiniz. Disiplinin sağlıklı bir yaşam tarzının anahtarı olduğuna inanıyorsun.

6. Şikayet etmeyin, harekete geçin.

Gerçekten Zihinsel Olarak Güçlü Olduğunu Gösteren 9 İşaret

Dünyanın sana hiçbir şey borçlu olduğunu hissetmiyorsun.  Bu yüzden, dünyadaki adaletsizlik hakkına sahip olmak veya şikayet etmek yerine, hayatınızı ve değer verdiğiniz kişilerin hayatlarını iyileştirmek için yapabilecekleriniz üzerinde yoğunlaşmaya çalışıyorsunuz. Araştırmalar bunun sizin tarafınıza yararlı bir yansıma ve inandığınızı sürdürmeniz için sizi belirleyen kararlılığın sonucudur.

7. Nadiren doğaçlama yapar, strateji yapmayı tercih edersin.

Gerçekten Zihinsel Olarak Güçlü Olduğunu Gösteren 9 İşaret

Sen bir plancısın ve itici değilsin. Dürtüsellik, genellikle henüz hedefleri hakkında düşünmeyen ve davranışlarının sonuçlarını umursamayan veya göremeyen insanlarda bulunan bir özelliktir. Aksine, psikologlar zihinsel olarak güçlü insanların zaten akılda olan kesin hedefleri olduğuna inanıyorlar, bu nedenle planlamanızı, riskleri hesaplamanızı ve arzuladığınız şeye doğru en etkili yolu takip etmeyi seviyorsunuz. Kısacası: Yerine geldiğine inandığın hayatı başarma stratejisin .

8. Kendine güveniyorsun ama fazla güvenmiyorsun.

Gerçekten Zihinsel Olarak Güçlü Olduğunu Gösteren 9 İşaret

Kendine aşırı güvenmek, zaten yeterince tecrübeli olduğunu varsaymaktır. Bu, hazırlıksız ve kolayca bekçi kalmanıza neden olabilir. Zihinsel açıdan sağlam bireylerin, güçlü ve zayıf yönlerini açıkça görmelerini sağlayan derin bir öz-farkındalığa sahip oldukları bulunmuştur . Varlıklarınızı tanıdığınız ve kusurlarınızı aşmaya ya da en aza indirmeye çalıştığınız için çoğu durumda kendinize güveniyorsunuz.

9. Uykunuzu tehlikeye atmazsınız.

Gerçekten Zihinsel Olarak Güçlü Olduğunu Gösteren 9 İşaret

Dinlenmiş bir zihin güçlü bir zihindir. İstediğiniz şeyi başarabilmeniz nedeniyle günlük olarak başarılı bir şekilde performans sergileme yeteneğinizle kumar oynamazsınız . Bu nedenle araştırmalar , sizin gibi insanların genellikle iyi uyku alışkanlıklarına sahip olduğunu, uyku saatlerini şarj saati olarak gördüklerini ve restore edilmiş ve hazır olmaları için ihtiyaç duydukları kadarını aldıklarını göstermektedir.

Sen gerçekten bir şeysin! Sizce bu özelliklerden hangisi en faydalı? Güçlü bir akla sahip olmanın dahi bir akıl sahibi olmaktan daha iyi olduğuna inanıyor musunuz? Yorum bölümünde tartışın!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

78
10 paylaş, 78 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı